eParaksta lietotājiem Ieiet
eParaksts

Virtuālais eParaksts

  • Kas ir virtuālais eParaksts?

Virtuālais eParaksts ir DROŠS elektroniskais paraksts, kura lietošana  - dokumentu parakstīšana, parakstītu dokumentu pārbaude, daudzpusēji parakstāmu dokumentu koplietošana un masveida parakstīšana, notiek interneta vidē portālā www.eparaksts.lv.

Lai lietotu drošu virtuālo eParakstu, nepieciešams tikai dators (viedtālrunis vai planšetdators) un interneta pieslēgums.

Dokumentiem, kas parakstīti ar drošu elektronisko parakstu, ir tāds pats juridiskais spēks kā dokumentiem, kas veidoti un parakstīti papīra formā.

 

  • Kad lietot virtuālo eParakstu?

Pašlaik Latvijā ir pieejami trīs droša elektroniskā paraksta veidi – virtuālais eParaksts, eParaksts viedkartē un eParaksts eID kartē. Variet lietot vienu sev ērtāko eParaksta nesēju vai visus trīs, pielietojot tos atkarībā no situācijas.

Salīdzinošu info par eParaksta nesēju veidiem skatieties šeit.

Drošu virtuālo eParakstu variet lietot gan parakstot dokumentus kā privātpersona, gan kā juridiska persona, ja esat uzņēmuma paraksttiesīgā persona vai esat pilnvarots dokumentu parakstīšanai. Virtuālajam eParakstam nav iespējams pievienot amata rekvizītus.

 

  • Laika zīmogs

Komunikācijā ar valsts, pašvaldību iestādēm kopā ar eParakstu atbilstoši likumdošanai ir jālieto Laika zīmogs, kas elektroniski fiksē un apliecina konkrēta dokumenta parakstīšanas laiku. Lietojot virtuālo eParakstu dokumentam vienmēr tiek pievienots arī Laika zīmogs.

 

  • Kas izsniedz virtuālo eParakstu?

Droša elektroniskā paraksta, tostarp virtuālā eParaksta, izsniegšanu nodrošina Latvijā vienīgais Uzticams sertifikācijas pakalpojumu sniedzējs – VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs.

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.