eParaksta lietotājiem Ieiet
eParaksts

Mūsu klienti par mums stāsta

 • E-parakstu bieži izmantojam elektroniskiem norēķiniem bankā. Lai gan tā lietošana ir ērta, procesu sarežģī laika zīmogu iegūšana, jo vairākkārt nākas doties uz Latvijas Pastu. Es pieņemu, ka tas, ka jaunais eParaksts kļūs pieejamāks un lietotājam draudzīgāks, aktivizēs arī likumdošanas sakārtošanu, lai visa dokumentu aprite varētu notikt elektroniski. Aktuāls jautājums ir pavadzīmju parakstīšana – uz tām ir jābūt abu pušu parakstiem, kas nozīmē papildu naudas un laika resursus. Turklāt šobrīd pastāv iespējamība, ka pavadzīmi paraksta persona, kurai uzņēmumā nav paraksta tiesības un līdz ar to pavadzīme kā dokuments nav derīgs strīdus gadījumos. Ar nepacietību gaidu jauno eParaksta portāla atvēršanu, lai varētu iepazīties ar tā sniegtajām iespējām. Būtu ļoti labi, ja portālā uzņēmēji varētu parakstīt savstarpējos līgumus un citus dokumentus, skaidri zinot, ka dokumentu paraksta persona, kurai ir šādas tiesības
  Antra Spickus
  SIA „Konekesko Latvija” valdes priekšsēdētāja
 • If apdrošināšana eParaksta risinājumu izmanto apdrošināšanas polišu pārdošanā Internetā. Pateicoties interneta pārdošanai vietnei If Online un eParakstam kā procesa neatņemamai sastāvdaļai, If spēj sasniegt klientus jebkurā Latvijas vietā, kur ir internets. Turklāt mēs spējam piedāvāt drošus apdrošināšanas pakalpojumus – mūsu klientiem ir garantija, ka elektroniskais dokuments ir juridiski derīgs un apdrošinātājs uzņemas atbildību par saviem solījumiem un piedāvāto pakalpojumu. Esam pārliecināti, ka bez eParaksta apdrošināšanas pakalpojumi Latvijā vēl joprojām būtu pagājušā gadsimta līmenī, kad vienīgā iespēja iegūt apdrošināšanas polisi bija doties uz apdrošinātāja biroju vai satiekoties ar viņa pārstāvi un fiziski parakstot polisi. Pateicoties eParakstam, If apdrošināšana ir spējusi attīstīt polišu pārdošanu caur internetu un tieši pārdošanu internetā uzskatām par perspektīvu nākotnes kanālu klientu piesaistei un apkalpošanai.
  Jānis Kesteris
  If P&C Insurance AS Latvijas filiāles (If Apdrošināšana) IT daļas vadītājs.
 • eParaksts Rīgas domē ir kļuvis par ikdienas nepieciešamību, jo taupa gan laiku, gan resursus. Tas atvieglo un paātrina saziņu ar Rīgas pašvaldības iedzīvotājiem, valsts struktūrām un uzņēmējiem, kā arī ļauj ātrāk pieņemt lēmumus un taupīt līdzekļus, nedrukājot un nesūtot pa pastu dokumentus.
  Juris Radzevičs
  Rīgas pilsētas izpilddirektors
 • Ieviešot eParakstu, daudz ātrāka, ērtāka un lētāka kļuvusi informācijas aprite ar citām valsts iestādēm un tās pārstāvjiem. Gribētos, lai arī iedzīvotāji un komersanti tikpat aktīvi izmantotu eParakstu, dodot priekšroku Uzņēmumu reģistra sniegtos pakalpojumus saņemt elektroniski. Tas būtu iespējams, paplašinot eParaksta izmantošanas iespējas valstī - jo lielākam skaitam valsts pārvaldēs piedāvāto pakalpojumu saņemšanai būtu iespējams ērti un vienkārši izmantot eParakstu, jo vairāk iedzīvotāji un komersanti būs motivēti to iegādāties.
  Guna Paidere
  UR galvenā valsts notāre
 • Nu jau gandrīz divus gadus ikdienā izmantoju elektronisko parakstu ar viedkarti. Ar to parakstu visus dokumentu, ko var iesniegt ar elektronisko parakstu. Piemēram, vēstules, atskaites un citus dokumentus, ko sūtu VID, gadījumos, kad tos nevar iesniegt EDS sistēmā. Izdevumus par reģistrāciju e-parakstam un laika zīmogiem noteikti esmu atpelnījis uz pasta sūtījumu rēķina. Lai gan šobrīd esmu apmierināts ar pašreizējo elektronisko parakstu, jāatzīst, ka jaunā interneta eParaksta versija, ko man bija iespēja testēt, ir daudz vienkāršāka un lietotājam draudzīgāka. Liels plus ir cena - par nepilniem 7 latiem gadā var parakstīt neierobežotu skaitu dokumentu, kas, man kā uzņēmējam, ir būtiski. Turpmāk rēķinus saviem klientiem par grāmatvedības pakalpojumiem, sūtīšu parakstītus ar šo eParakstu. Domāju, ka jaunā e paraksta versija būtiski veicinās elektronisko dokumentu apriti gan privātpersonu, gan uzņēmēju vidū
  Jānis Pikmanis
  Grāmatvedības pakalpojumu kompānijas „Euroaudit” vadītājs
1:authentication/section:close

Izvēlieties autentificēšanās veidu

Kā notiek autentificēšanās?

1. Solis
Izvēlies savu autentificēšanās veidu!

2. Solis
Ievadi savus datus un apstiprini.

3. Solis
Lieto eParaksta portālu!

Autentificējoties portālā Jūs piekrītiet portāla lietošanas noteikumiem

Atceries!

Autentifikācijas laikā netiek veiktas nekādas darbības ar Jūsu Internetbankas kontā esošo naudu. Mēs izmantojam Banku autentifikāciju kā vienu no rīkiem, lai pārliecinātos par Jūsu uzdotās personības atbilstību.

 

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.