eParaksta lietotājiem Ieiet
eParaksts

Dokumenta masveida parakstīšanas risinājums

VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) sadarbībā ar Itella Information pilotprojektā piedāvā elektronisko dokumentu masveida parakstīšanas risinājumu, kas ļauj ļoti ātri, ar vienreizēju pin koda ievadīšanu parakstīt lielu skaitu dokumentu.

Šāds risinājums ir domāts uzņēmumiem, kuriem ikdienā ir jāapstrādā ļoti daudz dokumentu, rēķinu un kuri šo procesu vēlas vienkāršot un automatizēt, ietaupot gan laika, gan cilvēkresursus, jo ar drošu elektronisko parakstu parakstītam dokumentam ir tāds pats spēks kā ar roku parakstītam. Pateicoties jaunajam pakalpojumam, vienas stundas laikā elektroniski var parakstīt pat 5500 dokumentu. Tas ir 10 reizes ātrāk, nekā izmantojot citus šobrīd pieejamos rīkus.

‘’Esam ļoti gandarīti, ka mums ir izdevies izveidot tādu elektronisko dokumentu parakstīšanas risinājumu, kas pilnībā atbilst likumdošanas prasībām, turklāt ļoti atvieglo uzņēmēju ikdienas darbu,’’ uzsver LVRTC Sertifikācijas pakalpojumu daļas vadītāja Zane Silgale.

Vienlaikus jaunais risinājums ir arī finansiāli izdevīgāks, jo pie liela parakstīto dokumentu skaita laika zīmogu, ko uzliek katram elektroniski parakstītajam dokumentam, izmaksas samazinās. Laika zīmogs ir apliecinājums tam, ka dokuments ir parakstīts noteiktā brīdī, un šo laiku nevar ne mainīt, ne viltot.

Itella Information valdes priekšsēdētājs Aldis Greitāns: “Itella Information klienti jau pirms gada interesējās par iespēju parakstīt rēķinus elektroniski lielā apjomā. 2009. gada vasarā uzsākām sadarbību ar LVRTC, lai šādu risinājumu izveidotu. Mums ir patiess gandarījums, ka sadarbība ir bijusi veiksmīga un ka par jaunā pakalpojuma pirmo izmantotāju ir kļuvusi SIA Latvija Statoil.”

Lielākā daļa Latvija Statoil korporatīvo klientu ikmēneša degvielas karšu rēķinus saņem elektroniskā veidā. Sākot ar 2010.gadu, šiem klientiem tiek nodrošināta pieeja arī ar drošu elektronisko parakstu parakstītam e-rēķinam.

Latvija Statoil ir pirmais uzņēmums Latvijā, kas bija gatavs investēt šādā projektā, lai nodrošinātu, ka tā klienti saņem visām LR likumdošanā noteiktajām grāmatvedības prasībām atbilstošus rēķinus elektroniskā formā.

Pēc Latvija Statoil aprēķina, šāda risinājuma ieviešana finansiāli dod 4 reizes lielāku ietaupījumu, salīdzinot ar fiziski drukātiem rēķiniem. Turklāt tas ir videi draudzīgs veids, jo vairs nav jāpatērē papīrs, rēķini nav jādrukā un jāsūta pa pastu. Kopumā Latvija Statoil gada laikā ietaupīs vismaz 240 000 papīra lapu, kas ir aptuveni 480 drukas papīra iepakojumi.

LVRTC ir viens no vadošajiem elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējiem valstī, nodrošinot kvalitatīvus un drošus telekomunikāciju risinājumus nozīmīgākajiem Latvijā pārstāvētajiem mobilo sakaru, interneta un telekomunikāciju operatoriem, kā arī valsts institūcijām. LVRTC ir galvenais radiofonijas un televīzijas programmu zemes apraides tīkla operators valstī. Kopš 2009. gada 1. jūnija LVRTC ir kļuvis par sertifikācijas pakalpojumu sniedzēju.

Itella Information ir viens no vadošajiem e-pakalpojumu sniedzējiem Eiropā. Uzņēmuma pakalpojumi ietver efektīvus digitālās drukas, datu pārvaldības, e-pakalpojumu un tiešā mārketinga risinājumus. Itella Information komercsabiedrībās strādā 30 000 darbinieki piecpadsmit Eiropas valstīs, un 2008.gadā tās neto peļņa bija 1,983 miljoni eiro. Itella Information mātes uzņēmums ir Itella Corporation, kurš pilnībā pieder Somijas valstij.

Vairāk informācijas – www.itella.com/informationlogistics

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.