eParaksta lietotājiem Ieiet
eParaksts

 

Pieejams programmatūras eParakstītājs un Java bibliotēku drošības atjauninājums

4.
mar.

Pieejams programmatūras eParakstītājs un Java bibliotēku drošības atjauninājums

eParaksta lietotājiem ir pieejams programmatūras eParakstītājs 3.0 atjauninājums un LVRTC  aicina lietotājus nekavējoties atjaunināt programmatūru eParakstītājs 3.0 uz tās jaunāko versiju 1.4.2.

Kā ziņots iepriekš, 1. martā tika mainīts eParaksta radīšanai izmantotais kriptogrāfiskais algoritms, tāpēc LVRTC aicināja lietotājus atjaunināt programmatūru, lai turpmāk eParaksta radīšanai izmantotu jaunākas paaudzes kriptogrāfisko algoritmu. eParakstītājs 1.4.2. un Java biliotēku atjauninājums, kas lietotājiem pieejams no 4. marta ļaus arī atpazīt parakstāmos dokumentus, kurus potenciāli ietekmējusi kriptogrāfijas algoritma kolīzijas ievainojamība.

Programmatūras lietotājiem eParakstītājs 3.0 versijas atjauninājums tiek piedāvāts automātiski, atverot programmatūru. Tiem eParakstītāja lietotājiem, kuriem uzņēmuma politika liedz patstāvīgi veikt atjauninājumus, atverot programmatūru eParakstītājs automātisks uzaicinājums veikt atjauninājumu var neparādīties, tāpēc ir aicinājums šī procesa organizēšanā iesaistīties IT drošības pārziņiem.

Ja iestāde izmanto arī eParaksta integrācijas risinājumus, tad jāveic arī atjauninājumi Java bibliotēkai, kas pieejami  VAS LVRTC  tīmekļa vietnē: https://www.eparaksts.lv/lv/palidziba/lejupielades/java-edoc-bibliotekas-1/  .

Programmatūras jaunākā versija lejupielādei pieejama arī portālā eparaksts.lv sadaļā Palīdzība/Lejupielādes/eParakstītājs 3.0.

Palīdzību atjauninājuma veikšanai var saņemt, rakstot uz e-pasta adresi eparaksts@eparaksts.lv vai portāla www.eparaksts.lv sadaļā Palīdzība/Uzdot jautājumu.

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.