eParaksta lietotājiem Ieiet
eParaksts

 

Mainot personas kodu, būs jāpiesakās jauna eParaksta saņemšanai

30.
jūn.

Mainot personas kodu, būs jāpiesakās jauna eParaksta saņemšanai

2017. gada 1.jūlijā stājas spēkā grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā, kas paredz, ka persona, kurai personas kods piešķirts līdz 2017.gada 30.jūnijam, sākot ar 2017.gada 1.jūliju, ir tiesīga vienu reizi lūgt, lai maina tai piešķirto personas kodu.

Līdz ar grozījumiem Iedzīvotāju reģistra likumā, kā arī atbilstoši Elektronisko dokumentu likumā (turpmāk - EDL) noteiktajam, eParaksta lietotājam, kurš mainīs personas kodu, ir pienākums informēt par personas koda maiņu eParaksta pakalpojuma nodrošinātāju – VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs. Pēc personas koda maiņas eParaksts tiks anulēts, un personai, pēc jauna personu apliecinoša dokumenta iegūšanas, ir atkārtoti jāpiesakās eParakstam.

LVRTC vērš uzmanību - līdz personas koda maiņai nopirktās virtuālās eParakstīšanas reizes  būs pieejamas pēc pieteikuma iesniegšanas. Savukārt eID kartes lietotāji, saņemot jaunu dokumentu, saņems arī jaunas 120 bezmaksas parakstīšanas reizes.

Par personas koda maiņu lūdzam informēt LVRTC, rakstot uz e-pasta adresi  eparaksts@eparaksts.lv.

Pievērsiet uzmanību!

Saskaņā ar EDL 25.panta pirmās daļas 6.punktu, eParaksta lietotājam ir pienākums nekavējoties pieprasīt, lai uzticams sertifikācijas pakalpojumu sniedzējs (LVRTC) atsauc kvalificētu sertifikātu, ja mainās tajā iekļautā informācija – tostarp, personas kods. 

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.