eParaksta lietotājiem Ieiet
eParaksts

 

Jaunumi

 • 4.
  mar.

  Pieejams programmatūras eParakstītājs un Java bibliotēku drošības atjauninājums

  eParaksta lietotājiem ir pieejams programmatūras eParakstītājs 3.0 atjauninājums un LVRTC  aicina lietotājus nekavējoties atjaunināt programmatūru eParakstītājs 3.0 uz tās jaunāko versiju 1.4.2.

  Lasīt vairāk
 • 3.
  mar.

  Atjaunota dokumentu parakstīšana PDF formātā

  Portālā www.eparaksts.lv no š.g.3.marta plkst. 20.15  pieejama dokumentu parakstīšana PDF formātā.

  Lasīt vairāk
 • 1.
  mar.
 • 24.
  feb.

  eParakstīšanai nepieciešamajā programmatūrā eParakstītājs ieviests parakstīšanās spraudnis pārlūkprogrammām

  No šodienas droša elektroniskā paraksta lietotājiem pieejams programmatūras eParakstītājs 1.4.0 atjauninājums. Programmatūras atjauninājumā ieviests parakstīšanās spraudnis pārlūkprogrammām. Tas nodrošina ērtāku vairāku failu atsevišķu parakstīšanu web vidē, kas līdz šim nebija pieejama.

  Vienlaikus atjauninājumā uzlabota eDOC 2.0 formāta dokumentu pārbaudes funkcionalitāte un ASiC-E struktūras atbilstība.

 • 24.
  feb.

  Novērsta ievainojamību programmatūrā eParakstītājs

  Atbildīgu ievainojamību atklāšanas procesa ietvaros 2016. gada nogalē CERT.LV saņēma ziņu par XXE ievainojamību dokumentu elektroniskai parakstīšanai nepieciešamajā programmatūrā eParakstītājs un Java bibliotēkās.

  Atklātā ievainojamība (CVE-2017-6055) neapdraudēja eParakstītā dokumenta nemainīgumu un integritāti un pašu eParakstīšanas procesu kā tādu. Izmantojot ievainojamību,  būtu iespējams uzbrukums eParaksta lietotājiem,  attālināti piekļūstot lietotāja failiem, bet izmantojot Java bibliotēkas, arī servera failiem. Minētā ievainojamība darbojās gan Windows, gan Linux vidē.
  CERT.LV veica ievainojamības novēršanas koordinēšanu, kā rezultātā ievainojamība tika novērsta, izdodot jaunāko eParakstītāja versiju 1.3.9.

  Programmatūras ievainojamību ir atklājis IT drošības speciālists Oskars Veģeris, kas jau iepriekš veiksmīgi un saskaņā ar atbildīgas ievainojamības atklāšanas labo praksi sadarbojies ar CERT.LV un LVRTC programmatūras drošības testēšanā. Par atklāto nepilnību tika informēts CERT.LV, kā arī sertifikācijas pakalpojumu sniedzējs -  VAS LVRTC.

  Iesaistīto pušu rīcībā nav informācijas par gadījumiem, kad kāds ļaunprātīgi būtu izmantojis šo ievainojamību.
  CERT.LV un LVRTC vēlas pateikties ievainojamības atklājējam Oskaram Veģerim.

  Atbildīga ievainojamības atklāšana ir pasaulē ierasta prakse, kad IKT drošības nozares speciālisti, atklājot potenciālu ievainojamību kādā programmproduktā, informē par to tā īpašnieku, kā arī sadarbojas ar produkta turētājiem ievainojamības novēršanā un sabiedrības informēšanā. Šādi sociāli atbildīgā veidā tiek uzlabotas programmatūras, informācijas sistēmu un IKT infrastruktūras drošība.

   

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.