eParaksta lietotājiem Ieiet
eParaksts

Apskatīt

eParakstītājs Mac OSX?
Autors: Romāns Baumanis
Pievienots: 27. septembris, 2012 / 12:20
Labdien, vai tā varētu būt, ka Mac operētājsistēma tiek ignorēta? Nekur neatradu iespēju lejupielādēt eParakstītāju Mac datoriem. Ja tas tiešām tā ir, tad Jums kaut kur to vajag savlaicīgi pateikt, jo esmu jau ieguldījis ne mazumu laika un pūļu, lai tiktu pie e-paraksta. Gaidīšu Jūsu situācijas skaidrojumu.
Autors: eParaksts
Pievienots: 27. septembris, 2012 / 13:07
Labdien,

Lai izmantotu eID karti dokumentu parakstīšanai Mac OS vidē jāsagatavo dators. Uz datora nepieciešams instalēt divas programmas – vienu darbam ar eID kartes sertifikātiem, bet otru - darbam ar elektroniskajiem dokumentiem:
1) Pirms parakstīšanas uzstādāma eID starpprogrammatūra (ir pieejamas versijas MacOS 10.5., 10.6. un 10.7.):
https://www.eparaksts.lv/lv/eid-lietotajiem/lejupielades/eID-starpprogrammatura/
2) SignAnywhere Free ir lietojumprogramma, kas paredzēta elektroniskā paraksta pievienošanai dokumentiem, kā arī šo dokumentu parakstu pārbaudei. SignAnywhere Free ir platformas neatkarīga lietojumprogramma un tā ir darbināma uz jebkuras operāciju sistēmas platformas:
https://www.eparaksts.lv/lv/eid-lietotajiem/lejupielades/signanywherefree/
Autors: Romāns Baumanis
Pievienots: 27. septembris, 2012 / 13:20
Paldies par skaidrojumu. Starprogrammatūras pieejamās versias ir novecojušas, nav pieejams atbalsts 10.8.2 OSX. Ceru, ka drīzumā šp problēmu novērsīs. Bez šī komponenta nav iespējams pārliecināties, ka eparaksts Mac vidē strādā.
Autors: eParaksts
Pievienots: 27. septembris, 2012 / 13:30
eID kartes starpprogrammatūru piedāvā Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP). "Latvia eID PinTool" būs PMLP izstrādājums un mūsu portālā ir pārpublicētas saites, kas nāk no PMLP mājas lapas:
http://www.pmlp.gov.lv/lv/pakalpojumi/passes/eid_atbalsts.html

Par jaunākām eID draiveru versijām jāinteresējas PMLP: eID@pmlp.gov.lv
Autors: Kristine
Pievienots: 4. marts, 2013 / 14:33
Labdien!
Tā kā Mac OS lietoju tikai dažas dienas, tad jautājums saistībā ar SignAnywhere Free - sanāk, ka katru reizi, kā vēlos nolasīt vai pārbaudīt edoc, man jādarbina programma, jo netiek piedāvāta automātiskā iespēja edoc atvērt ar default programmu?! Vai arī tomēr ir kāda iespēja uzreiz edoc atvēršanai kā Win7 OSā?
Autors: eParaksts
Pievienots: 4. marts, 2013 / 16:42
Labdien,
Iestatīt Signanywherefree kā noklusējuma programmatūru var sekojot pamācībai -https://www.eparaksts.lv/files/mac_os_instrukcija_1509.pdf

Atbilde


Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.