eParaksta lietotājiem Ieiet
eParaksts

 

Apskatīt

Iesniegumi VID
Autors: Alberts
Pievienots: 16. februāris, 2011 / 14:24
Tikko kā zvanīja no VID, ka nevar tādu edoc dokumentu atvērt, sūtīju iesniegumu. Vai citiem nav ar to problēmas, jeb tikai manam VID neder.
Autors: Dzintars
Pievienots: 16. februāris, 2011 / 14:41
iesaku paralēli *.edoc sūtīt arī pašu dokumentu atsevišķi.
VIDam iesniegums elektroniski parakstītajā formātā ir jāpieņem (ja tajā edoc'ā ir parakstīts kāds no formātiem, kas viņiem ir jāpieņem)
Autors: Alberts
Pievienots: 16. februāris, 2011 / 14:47
Ļoti ērti - paldies! Ja jau viņiem jāpieņem, varbūt arī dodiet teim ziņu, ka jāpieņem...
Autors: Dzintars
Pievienots: 16. februāris, 2011 / 15:07
Nu principā jau tas izriet no likumdošanas:
1. Elektronisko dokumentu likums;
2. Ministru kabineta noteikumi Nr.473 "Elektronisko dokumentu izstrādāšanas, noformēšanas, glabāšanas un aprites kārtība valsts un pašvaldību iestādēs un kārtība, kādā notiek elektronisko dokumentu aprite starp valsts un pašvaldību iestādēm vai starp šīm iestādēm un fiziskajām un juridiskajām personām".
Autors: Alberts
Pievienots: 16. februāris, 2011 / 15:16
Man skaidrs, bet tai pusei gan ne pārāk :)
Autors: Dzintars
Pievienots: 16. februāris, 2011 / 15:26
Albert, tu sūtīji tikai edoc'u vai klāt pievienoji arī saprotamā formātā (doc, pdf ...).
Es praktizēju, ka paralēli edoc'am, pievienoju arī to failu kas ir iekšā tajā edocā. Lai ja cilvēks negrib, lai never vaļā to edoc'u. Bet tajā pašā laikā redz to kas tur ir rakstīts.
Autors: Alberts
Pievienots: 17. februāris, 2011 / 10:09
Iesaku citiem VID sūtīt caur EDS, vismaz saņem un atver, bet PDF nevis EDOC formātā, jo to EDS nepiņem, bet e-pastā - nevar atvērt. Teikšu godīgi, ideja laba, bet jūsu atsaukšanās tikai uz likumu neder, strādājat ar klientiem, tad strādājat... VID nevar atvērt, cilvēcīgi ziņojam, uzrakstat oficiālu vēstuli, kā to darīt, lai sakārto. Ierindnieki to nedara (nav pilnvaru ilejuplādēt...), jāziņo vadībai! Kāda jēga no jūsu pakalpojuma, ja to nelieto, kā paredzēts?
Autors: Dzintars
Pievienots: 17. februāris, 2011 / 14:05
Sorry, Albert! Esmu tāds pats lietotājs kā tu. No eparaskts administrācijas šeit nav bijuši nekādi komentāri par radušos situāciju. Taču es esmu sūtījis jau edoc uz VID un arī pretī esmu saņēmis VID lēmumu edoc formātā. Tāpat esmu sūtījis edoc uz dažām pašvaldībai piederošajām SIAām. Un vienmēr prakstizēju sūtīt PDF + EDOC. Ko grib to lai ver vaļā tā iestāde. Arī VIDs sūtot man lēmumu to sūtīja 2 formātos --> edoc un parastā word dokumentā.
Autors: Alberts
Pievienots: 17. februāris, 2011 / 15:01
Nu tad , sorry, arī, pēc atsaukšanās uz likumdošanu, izdarīju nepareizus secinājumus.
Autors: Laura
Pievienots: 17. februāris, 2011 / 15:07
Albert, uzraksti e-pasta adresi, uz kurieni sūtīji dokumentus un kurš atbildēja, ka nemāk atvērt. Tā vienkārši bla, bla, bla uz VID nestrādās. Man vienmēr ir atbildēts un paziņots, ka dokuments saņemts un viss ok.
Autors: Antiņš
Pievienots: 19. decembris, 2011 / 14:45
nu jau VID prot darboties - 16dec iesniedzu iesniegumu un EDS līgumu elektroniski parakstītus un jau nākamajā darbadienā t.i. 19dec saņēmu VID amatpersonas parakstītu līgumu atpakaļ, arī visas pieejas ir izveidotas. nu burvīgi - ietaupījās n-tās lapas līguma drukāšanai, laiks un nauda, lai dotos uz VID.
Autors: eparaksts@eparaksts.lv
Pievienots: 19. decembris, 2011 / 17:11
Kad sūtiet elektroniski parakstītu dokumentu, iesakām rakstīt piebildi:
Lai elektronisko dokumentu atvērtu un izlasītu jāveic šādi soļi:

1) Jānoglabā dokuments sava datora mapē pēc jūsu izvēles

2) Jāieiet mājas lapas sadaļā: https://www.eparaksts.lv/lv/pakalpojumi/parbaudit-e-dokumentu/

3) Jāpievieno minētais dokuments Pārbaudei

4) Pēc dokumenta pārbaudes būs pieejami lejupielādei parakstītie dokumenti (faili) –> jāklikšķina uz aktīvajām saitēm (failu nosaukuma)

5) Jāizvēlas atvērt apskatei vai saglabāt sava datora mapē

Ieteikums:

Ja jums regulāri jāstrādā ar elektroniski parakstītiem dokumentiem, iesakām papildināt sava datora programmatūru ar speciāli izstrādātu programmatūru eParakstītājs, kas pieejams bez maksas.

Programmatūra „eParakstītājs”: https://www.eparaksts.lv/lv/resursu-centrs/lejupielades/eparakstitajs/

Drošs (kvalificēts) elektroniskais paraksts, atbilstoši Elektronisko dokumentu likuma 3. panta 2. daļai, ir līdzvērtīgs pašrocīgam parakstam.
Šādi parakstīti dokumenti ir atbilstoši Likumā „Par Grāmatvedību” noteiktajam ārēja attaisnojuma dokumenta jēdzienam.
Autors: Imants
Pievienots: 19. decembris, 2011 / 18:14
E-parakstam: Vienā šī foruma diskusijā jau jautāju - vai var ko nebūt darīt ar liekajiem probeliem, ko "kāds" sabaksta eparaksta vietnes foruma hipersaitēs. Man personiski nerada problēmas atrast un manuāli izdzēst tās liekās tukšumzīmes, bet pieļauju, ka daudzus cilvēkus teksts, ko, sekojot linkam, nākas ieraudzīt "The requested URL was not found on this server un bla-bla-bla", varētu padarīt nervozus. Jo cik saprotu tas notiek ar pilnīgi visiem linkiem šajā forumā. Paldies.
Autors: Imants
Pievienots: 19. decembris, 2011 / 18:41
A ieteikums sūtīt milzīgai valsts iestādei instrukciju, kā rīkoties ar elektroniskiem doķiem, man liekas nedaudz pārspīlēts 8 gadus pēc likuma stāšanās spēkā (formāli - 8, faktiski ar visiem loriņiem - kādi pieci-seši gadi toč sanāk). Tāpēc es parasti piekopju nedaudz nervozāku taktiku: negrib ņemt pretī, pārsūtu epastu ar pielikumiem nākamajai hierarhiski augstākajai struktūrai vai iestādes vadībai, lūdzu skaidrot was ist das. Ja MK noteiktajā kārtībā un termiņos neapliecina saņemšanu, darām tāpat. STRĀDĀ nugandrīz 100%. Izmēģināts daudzreiz ar daudzām iestādēm. Ja negribas īpašu kašķi, var jau tās pamācības likt klāt, bet nu man tas tāds stils liekas nevajadzīgi lēnīgi-pazemīgs. Tas mazais cilvēks pastieptu roķeli tagad nu lūdzas no valsts pieņemiet, nulūdzu, nu re ku nosūtu jums instrukcijas, ja jums rociņas tādas pagreizas. Sorry, ja šiem jāpieņem, tad jāpieņem, nevis man šos jālūdzas un jāmāca viņus sadzīvot ar e-doķiem un ar pašiem savu kompi.
Autors: Antiņš
Pievienots: 19. decembris, 2011 / 21:52
e-paraksta darboņi - labāk VID'am pamāciet, kur labāk pārbaudīt e-paraksta autentiskumu, jo mailā no viņiem klientam teikts šādi, citēju:

"Lai atvērtu elektroniski parakstītu dokumentu, varat izmantot tam paredzēto sīklietotni internetā (http://info.e-me.lv), vai arī uzstādīt datora aplikāciju eParakstītājs."

un ne vārda par lielisko un ērto pārbaudes iespēju iekš eparaksts.lv :)

Atbilde


Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.