eParaksta lietotājiem Ieiet
eParaksts

 

Apskatīt

cenu starpība
Autors: Boss
Pievienots: 9. decembris, 2016 / 19:10
Kāpēc laika zīmogs ID kartē (50€ gadā) ir 5x dārgāks nekā virtuālais (10€ gadā)? Vai tas ir tāpēc, ka virtuālais ir nedrošāks sakarā ar to, ka privātie sertifikāti atrodas mākonī un tiem var piekļūt mākoņa saimnieks? Vai nav plānots izveidot sistēmu, kur katram lietotājam ir konkrēts zīmogu skaits neskatoties uz to kā tiek veikts paraksts? Es zinu vairākus cilvēkus, kuri nejauši nopirkuši "nepareizos" zīmogus. Vai tas Jums ir ļaunais biznesa modelis?
Autors: eParaksts
Pievienots: 12. decembris, 2016 / 11:13
Paskaidrojam, ka gan virtuālais eParaksts, gan eParaksts eID kartē ir vienlīdz droši. Atšķiras tikai to lietošanas veidi. Atgādinām arī to, ka sākotnēji, iegūstot eID karti tajā tiek piešķirti 120 bezmaksas paraksti. Pēc to izmantošanas piedāvājam iegādāties
eID 30 dienu abonementu. Virtuālajam eParakstam bezmaksas paraksti netiek piedāvāti.

Paldies par ieteikumiem papildināt eParaksta iegādes pakalpojumus, neatkarīgi no lietotā eParaksta veida - mēs izvērtēsim iespējas tos izveidot.

Atgādinām, ka lietotājiem ir iespēja izvēlēties, kuru pakalpojumu iegādāties un ja ir gadījies iegādāties nepareizs pakalpojumu, lūgums sazināties ar mums, rakstot uz e-pastu
eparaksts@eparaksts.lv
Autors: Boss
Pievienots: 13. decembris, 2016 / 11:40
Vai likums neaizliedz laika zīmogu nodot (par maksu) trešajai pusei? Piemēram, es katru mēnesi iegādājos neierobežotu skaitu zīmogu un tālāk tirgoju tos par kaut kādu nelielu summu, vai arī dodu tos bez maksas lai sākumā piesaistītu klientus.
Autors: eParaksts
Pievienots: 13. decembris, 2016 / 16:24
Informējam, ka laika zīmogi, kurus Jūs iegādājaties tiek piesaistīti tikai un vienīgi Jums un nav iespējams tos tirgot tālāk citiem lietotājiem.
Autors: Boss
Pievienots: 14. decembris, 2016 / 06:45
Ja man izdotos, vai tas būtu likumīgi?
Autors: eParaksts
Pievienots: 14. decembris, 2016 / 09:10
Elektronisko dokumentu likums nosaka, eParakstu izsniedz uzticams sertifikācijas pakalpojumu sniedzējs, kas Latvijā ir "Latvijas valsts radio un televīzijas centrs".
Likums arī nosaka to, ka elektroniskā paraksta radīšanas dati ir droši aizsargāti pret to, ka trešās personas varētu tos nelikumīgi izmantot.
Autors: Boss
Pievienots: 14. decembris, 2016 / 11:55
Protams izsniedzējs būs tas pats uzticamais izsniedzējs. Es būšu tikai starpnieks. Nepiniet pagaidām te iekšā parakstīšanu, zinu, ka tas viss ir droši aizsargāts. Jautāju tikai par laika zīmogu mazumtirdzniecību. Kāpēc Jūs nespējat atbildēt uz jautājumu?
Autors: eParaksts
Pievienots: 14. decembris, 2016 / 12:30
Vēlreiz atgādinām, ka laika zīmogi, kurus Jūs iegādājaties caur savu profilu tiek piesaistīti tikai un vienīgi Jums, un Jums nav tāda iespēja tos tirgot tālāk citām personām. LVRTC nodrošina to, lai katrs lietotājs varētu sev iegādāties nepieciešamos laika zīmogus un tos izmantot savu personīgo dokumentu parakstīšanai.
Autors: Boss
Pievienots: 14. decembris, 2016 / 14:44
Jums jau nu vajadzēja zināt, ka laika zīmogu var uzlikt ne tikai e-parakstam, bet jebkuram elektroniskam dokumentam vai tekstam.
Autors: eParaksts
Pievienots: 14. decembris, 2016 / 16:26
Laika Zīmogs ir elektroniski parakstīts apstiprinājums tam, ka elektroniskais dokuments ir noteiktā datumā un laikā iezīmēts pie sertifikācijas pakalpojumu sniedzēja. eParaksta iegādātie laika zīmogi ir piesaistīti konkrētajam parakstītājam - personai, tādējādi nodrošinot elektroniskā dokumenta autentiskumu un apstiprinot parakstītāja identitāti.
Lūgums visus Jums interesējušos jautājumus, kas saistīti ar LVRTC sniegtajiem pakalpojumiem, sūtīt uz eparaksts@eparaksts.lv
Autors: Homērs
Pievienots: 15. decembris, 2016 / 16:54
Bosam taisnība. Un nekas viņam to neaizliedz darīt, jo nekas netiek viltots. Tas ir līdzīgi kā gadījumā kad jāapzīmogo papīrs, tas tiek iedots sekretārei un līdz priekšniekam to nes sekretāre. Sekretāre autentificējas (principiālais priekšnieks neapzīmogo papīrus, kurus pienes nepazīstami cilvēki), un saņem zīmogu (nabaga priekšniekam šajā gadījumā nav tiesību lasīt dokumenta saturu LOL).
Autors: Boss
Pievienots: 19. decembris, 2016 / 20:59
Ceturtdien uzrakstīju e-pastu, pagaidām vienīgā atbilde bija "Paldies par Jūsu pieteikumu".
Paldies Kama par skaidrojumu, laikam jāturpina tik pat primitīvā valodā, lai visi saprastu.
Ja priekšnieks kaut kad ieraudzīs minēto dokumentu ar savu zīmogu, tad pieņemot, ka viņš veic uzskaiti kam un cikos katrs zīmogs ir dots, viņš zinās, ka pie vainas ir sekretāre. Vai ir kāds noteikums, kas viņam ļauj šādā gadījumā atlaist sekretāri no darba? (nobloķēt attiecīgo ID karti)
Autors: eParaksts
Pievienots: 29. decembris, 2016 / 15:25
Labdien,
Atsaucoties uz Jūsu iepriekš uzdoto jautājumu par pieejamajiem pakalpojumiem eID kartē un virtuālo eParakstu, precizējam, ka eID kartē sākotnēji bezmaksas ir iekļautas 120 parakstīšanās reizes. Gadījumā, ja persona ir iztērējusi sākotnēji piešķirtās 120 parakstīšanās reizes savā eID kartē, persona var iegādāties eID 30 dienu abonementu ar neierobežotu parakstīšanās reižu skaitu.

Lai varētu parakstīties ar virtuālo eParakstu, personai ir atsevišķi jāiegādājas kāds no virtuālā eParaksta pakalpojumiem, piemēram, viena parakstīšanās reize. Tāpat arī persona var izmantot vienu vai vairākus eParaksta nesēja veidus.

Gadījumā, ja persona ir kļūdaini iegādājusies kādu no pakalpojumiem, persona var atsūtīt iesniegumu uz e-pastu eparaksts@eparaksts.lv brīvā formā. Iesniegumā jānorāda personas vārds, uzvārds, personas kods, iemesls kāpēc jāatgriež nauda un konta numuru un kopā ar iesniegumu ir ieteicams atsūtīt arī maksājuma uzdevumu. Pamatojoties uz saņemto informāciju, personai tiks atgriezta nauda par kļūdaini veikto maksājumu.

Kā jau rakstījām iepriekš, izvērtēsim iespējas ieviest risinājumu, kas nodrošinās personai iespēju iegādāties konkrētu laika zīmogu skaitu un lietot to gan ar eParakstu eID kartē, gan virtuālo eParakstu.

Atsaucoties uz jautājumu par laika zīmogu nodošanu trešajai pusei informējam, ka pamatojoties uz Sertifikācijas pakalpojumu sniegšanas noteikumu 8.1.punktu ir minēts, ka laika zīmogs parakstītājam tiek nodrošināts par maksu. Personas nopirkto pakalpojumu nav iespējams pārdot tālāk trešajai pusei, saskaņā ar Sertificēšanas institūciju sertifikācijas noteikumu 1.3.6.4. punktu .

Atsaucoties uz Jūsu jautājumu, par to, ka dokumentu paraksta cita persona, informējam, ka parakstītājs ir atbildīgs par to, lai parakstīšanas dati netiktu izmantoti bez paša parakstītāja ziņas. Saskaņā ar Elektronisko dokumenta likuma 25.pantu, gadījumā, ja parakstītājs ir konstatējis vai ir radušās aizdomas par elektroniskā paraksta radīšanās datu izmantošanu bez parakstītāja ziņas, parakstītājam nekavējoties ir jāsazinās ar sertifikācijas pakalpojumu sniedzēju, lai apturētu parakstītājam izsniegto sertifikātu darbību.

Atvainojamies par iepriekš radušos neskaidrību!
Autors: Sēne
Pievienots: 30. decembris, 2016 / 14:05
Labdien, eParaksts!

Diemžēl jūs neatbildējāt uz sākumā uzdoto jautājumu kāpēc ir tāda cenu starpība starp neierobežotu virtuālo eparakstu un eparakstu eID:
Virtuālā eParaksta abonements uz 1 gadu 9.95EUR
eParaksta 30 dienu abonements eID kartē 4.13x12=49.56 EUR
Vai jūs varētu paskaidrot cenu atšķirību?
Autors: Kama Sutra
Pievienots: 1. janvāris, 2017 / 16:43
Sēne, tas jautājums vairs nebūs svarīgs, ja eParaksts atbildēs vai ar zīmogiem drīkst tirgoties. Diemžēl, te kāds ir noalgojis profesionālu politiķi, kurš prot izvairīties no atbildes. Šobrīd tiek uzspiests viedoklis, ka tas nav iespējams, bet pat mana ome šobrīd jau smejas. Failu tirdzniecība radās pagājušajā gadsimtā un laika zīmogs nav nekas cits kā fails. Iesaku palasīt https://www.eparaksts.lv/files/lvrtc_csp_pub_interf_v1_1_d1410.pdf
Autors: Mark
Pievienots: 4. janvāris, 2017 / 20:43
Šo topiku pasludinu par stulbu. Nevienam neinteresē Latvijas laika zīmogi. Ja gribat e-parakstu par velti, izmantojiet Igaunijas vai Bulgārijas rīkus, kuri ir bezmaksas. EParaksts tos atzīst par derīgiem.
PS Virtuālais e-paraksts pēdējā laikā veido nekorektus parakstus, kurus par derīgiem atzīst tikai Latvijas rīki, neizmantojiet to starptautiskiem mērķiem.
Autors: Sēne
Pievienots: 5. janvāris, 2017 / 23:40
Cienītais eParaksts!
Es tomēr vēlētos saņemt atbildi uz savu jautājumu!
Gaidot atbildi,
Sēne
Autors: eParaksts
Pievienots: 6. janvāris, 2017 / 09:38
Informējam, ka maksa par sertifikācijas pakalpojumiem, tajā skaitā par eID kartes abonementu tiek piestādītā saskaņā ar VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” cenrādi.

2017. gadā plānots pārskatīt esošos un izvērtēt jaunu pakalpojumu izveidošanu, ņemot vērā klientu ieteikumus.
Autors: Sēne
Pievienots: 6. janvāris, 2017 / 10:22
Labdien, eParaksts!
No jūsu atbildes var saprast, ka jūs paši nezināt kāpēc ir šāda cenu atšķirība, bet to varētu zināt LVTRC.
Vai jūs varētu iedot kontaktpersonu LVTRC kas varētu sniegt atbildi?
Kā arī minējāt ka ka plānots pārskatīt esošos un izvērtēt jaunu pakalpojumu izveidošanu.
Pie kā var vērsties ar ierosinājumiem un ieteikumiem, ja reiz jūs nezināt cenu veidošanas politiku?
Gaidot atbildi,
Sēne
Autors: eParaksts
Pievienots: 6. janvāris, 2017 / 11:32
Labdien,
Dotajā situācijā iesakām rakstīt visus sev interesējošos jautājumus un ieteikumus uz e-pasta adresi info@lvrtc.lv

Atbilde


Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.