eParaksta lietotājiem Ieiet
eParaksts

eID kartes starpprogrammatūra

Lai sagatavotu savu datoru darbam ar eID karti (personas apliecību), Jums ir jāizvēlas sava datora operētājsistēmas versijai atbilstoša eID kartes starpprogrammatūras versija un jāveic tās uzstādīšana (instalācija) uz Jūsu datora.

 


Operētājsistēmas versijas Instalācijas datnes
1

Windows XPSP3/Vista/7 - 32/64bit

lejupielādēt
1 Mac MacOS 10.5. (Leopard) lejupielādēt 
1

Mac MacOS 10.6. (Snow Leopard) un 10.7. (Lion)

lejupielādēt
1 Mac MacOS 10.8. (Mountain Lion)   lejupielādēt
1 Linux Redhat Entreprise Linux 5 un CentOS 5  lejupielādēt
1 Linux Redhat Entreprise Linux 6 un CentOS 6  lejupielādēt
1 Linux Debian 5 un Ubuntu 10.04 LTS lejupielādēt

 

eID kartes starpprogrammatūras instalāciju var veikt tikai ar Jūsu datora operētājsistēmas administratora tiesībām. Pēc starpprogrammatūras veiksmīgas instalācijas Jums piedāvās pārstartēt datoru. Tikai pēc datora pārstartēšanas starpprogrammatūra būs pilnībā funkcionāla.

Kad esat instalējuši eID kartes starpprogrammatūru, Jums ir jāpieslēdz datoram viedkartes lasītājs un nepieciešamības gadījumā jāinstalē viedkaršu lasītāja draiveri (ja Jūsu datora operētājsistēma viedkaršu lasītāju un tam nepieciešamos draiverus neatrod automātiski).

Viedkaršu lasītājs ir elektroniska ierīce, kas ir paredzēta, lai savienotu Jūsu datoru ar personas apliecības kontakta mikroshēmu, autentifikācijas un eParaksta funkciju lietošanai. Latvijas personas apliecībām (eID kartēm) nav paredzēti speciāli viedkaršu lasītāji – lietošanai derīgs ir jebkurš viedkaršu lasītājs, kas atbalsta PC/SC saskarnes standartu.

Viedkaršu lasītāju Jūs varat iegādāties, piemēram, datorpiederumu tirdzniecības vietās un interneta veikalos

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.

Portāls eparaksts.lv izmanto sīkdatnes.