For users of eSignature Enter
eParaksts

 

Other/global

Name Last entry Entries
Mārtiņš
22. July, 2017 / 15:06
Kā lietotājs-eksperts un entuziasts nespēju laist garām iespēju izmēģināt eID sistēmas. Man ir bijusi iespēja iepazīties un izmantot eID sistēmas gan no Latvijas, gan Igaunijas. Pēc abu šo sistēmu izmantošanas gada garumā nākas ar lielu nožēlu konstatēt sekojošo. Sistēma no Igaunijas darbojas perfekti no "viena klikšķa" instalācijas brīža, kas neaizņem vairāk par dažām minūtēm. Autorizācija darbojas perfekti uz visiem pārlūkiem. Pieejamie atjauninājumi tiek piedāvāti automātiski un to uzstādīšana arī prasa tikai apstiprinošās pogas piespiešanu un dažu sekunžu uzgaidīšanu. Sistēma ir piemērota ikvienam iedzīvotājam, kura rīcībā ir pieejams dators un interneta pieslēgums. Turpretim sistēma no Latvijas prasīja nervus bendējošu pirmreizēju uzstādīšanu, kura sastāvēja no iepazīšanās ar neskaitāmām "rokasgrāmatām" un daudziem sarežģītiem soļiem un aizņēma vairāk par stundu. Pēc pirmreizējo šķēršļu pārvarēšanas sākotnēji sistēma darbojās. Diemžēl ir pienākusi tā diena kad secinu, ka autorizācija vairs nedarbojas ne uz viena pārlūka, turpretim Igaunijas sistēma turpina darboties normāli, tātad ar datoru un pieslēgumu teorētiski problēmu nav. Lieki piebilst, ka negrasos pat mēģināt šo sistēmu atdzīvināt. Kāda ir Latvijas eID sistēmu mērķauditorija? Vai tā paredzēta vien spēcīgākajām valsts institūcijām un dažiem lieliem uzņēmumiem ar lielu IT personālu, kas spēj izsekot visām izmaiņām eID sistēmā un manuāli veikt visas modifikācijas uzņēmuma datoros vai tomēr ikvienam iedzīvotājam, kuram pieejams dators un interneta pieslēgums?
1
Girts
18. July, 2017 / 08:19
Labdien! Dotajā situācijā iesakām atinstalēt programmu Latvia eID PinTool un eParakstītājs 3.0. Pēc programmu atinstalēšanas, uzstādiet programmu eParakstītājs 3.0 izvēloties opciju "Uzstādīt visiem datora lietotājiem", lai kopā ar programmu eParakstītājs 3.0 uzstādītu arī eID kartes starpprogrammatūru Latvia eID Pintool. Gadījumā, ja pēc programmu pārinstalēšanas joprojām netiek atpazīta Jūsu eID karte, iesakām dotiem uz kādu no PMLP nodaļām, lai veiktu kartes pārbaudi.
2
Tija
17. July, 2017 / 11:05
Labdien, Informējam, ka interneta pārlūka sagatavošana ir jāveic gadījumā, ja vēlaties izmantot eID karti kā autentifikācijas līdzekli interneta portālos. Paldies par ieteikumu. Mūsu speciālisti pēta risinājuma iespējas, lai uzlabotu datora sagatavošanu darbam ar eParakstu.
30
Harijs
11. July, 2017 / 20:25
Liels paldies, viss izdevās.
3
Aigars
10. July, 2017 / 10:27
Labdien, Mēs nevaram komentēt citu uzņēmumu līgumu parakstīšanas procedūru. Šajā situācijā varam ieteikt sazināties ar Swedbank zvanot pa telefonu 67444444 vai rakstot uz e-pastu info@swedbank.lv.
19
Pēteris
9. July, 2017 / 10:34
Lai pārbaudītu EE (vai jebkuru citu) timestamp sertifikātu nav vajadzīgs proxy, jo to ir parakstījis uzticams sertifikātu izsniedzējs, kura sertifikāts minēts Eiropas uzticamo pakalpojumu sniedzēju sarakstā.
3
AndrisK
7. July, 2017 / 17:11
ja
38
Jevgenijs
6. July, 2017 / 13:28
Добрый день! Отключите Ваш антивирус и пробуйте подписать документ ёще раз. Если отключение антивируса не даёт результата, то попробуйте отключить Firewall или добавить e-Parakstītājs 3.0 и Latia eID PIN Tool в исключение Firewall.
3
Aleksejs
5. July, 2017 / 19:46
Es Jūs pilnībā saprotu. Bizness paliek bizness. Bet tik atklātu atzīšanos, ka nepildāt minēto regulu, es nebiju gaidījis. http://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?uri=CELEX:32014R0910 E-dokuments nav no Beļģijas. No Beļģijas ir tikai laika zīmogs. Iesaku pārlasīt 42. pantu. Manam e-paraksta rīkam iestatījumos var norādīt kuru laika zīmogu servisu es vēlos izmantot.
7
IEVA SĪPOLA
29. June, 2017 / 15:49
LIELS paldies par atbildēm. Tiešām izdevās uzlikt abus parakstus uz .pdf faila, to iegūstot gan kā .edoc gan kā .pdf ar abiem parakstiem :) Paldies, Indriķis
8
Ance
27. June, 2017 / 20:13
Labdien, Diemžēl, neesam kompetenti sniegt informāciju par Krievijas likumdošanu saistībā ar elektroniski paraktītu dokumetu apriti un pārbaudi. VAS LVRTC eParaksts ir uzticams sertifikācijas pakalpojumu sniedzējs, kas tiek atzīts visās Eiropas valstīs. Līdz ar to nevajadzētu rasties problēmam ar elektroniski parakstīta dokumenta iesniegšanu citā valstī. Varat paraksīt dokumentu ar elektroniski drošu parakstu un pievienot papildus saiti, kur saņēmējam būs iespēja veikt saņemtā dokumenta pārbaudi. ASICE ( Eiropas starptautiskai dokumenta formāts) , EDOC dokumenta pārbaude: https://www.eparaksts.lv/lv/palidziba/parbaudit-edokumentu/ PDF faila pārbaude : https://www.eparaksts.lv/lv/palidziba/parbaudit-pdf/
13
Nadezda
27. June, 2017 / 09:19
Labdien, Jūsu gadījumā eID karti mainīt nav nepieciešams. Lai iegādātos papildus parakstīšanās reizes eID kartē, ir nepieciešams autentificēties mūsu portālā - eparaksts.lv Gadījumā, ja autentifikāciju veiksiet ar eID karti, pirms tam būs nepieciešams sagatavot interneta pārlūku darbam ar eiD karti. Instrukciju, kā to izdarīt skatīt mūsu mājas lapā- https://www.eparaksts.lv/lv/eid/sakt-lietot/ (solis 4) Uz doto brīdi eID kartē pieejams tikai viens pakalpojums- 30 dienu abonements (neierobežots parakstīšanās reižu skaits noteiktajā laika periodā) par summu EUR 4.13. Veicot pakalpojuma iegādi sadaļā "Daudzums" Jums ir iespēja norādīt sev vēlamo mēnešu skaitu (līdz18 mēnešiem). Pēc pakalpojuma iegādes uz vairākiem mēnešiem, pakalpojums automātiski tiks pagarināts katru mēnesi. Citu jautājumu vai neskaidrību gadījumā iesakām ar mums sazināties rakstot uz e-pastu eparaksts@eparaksts.lv vai zvanot pa telefonu 67108787
2
Sparkling
26. June, 2017 / 09:06
Labdien, Informējam, ka eParaksta spraudnis Microsoft Edge vidē pašlaik netiek atbalstīts, saistībā ar biežajiem atjauninājumiem Windows 10 operētājsistēmai, līdz ar to tas nebūs iespējams arī tuvākajā laikā. Aicinām izmantot kādu no atbalstāmajiem interneta pārlūkiem Windows operētājsistēmas vidē ( Internet Explorer, Mozilla FireFox, Google Chrome). Jautājumu vai neskaidrību gadījumā saistībā ar eParaksts, lūdzu, rakstiet uz eparaksts@eparaksts.lv vai zvaniet uz Klientu atbalsta tālruni 67108787,
7
Mārtiņš
16. June, 2017 / 16:35
Tev jādabū sev ID card vai jānomaina banka (uz citu). Domāju ka vislabāk dabūt ID card + smart card reader ( ~ 10 EUR)
4
Zane Kurzemniece
13. June, 2017 / 17:23
Nerezidents var saņemt Latvijas elektronisko parakstu, ja viņam ir Latvijas uzturēšanās atļauja un piešķirts personas kods Iedzīvotāju reģistrā.
2
Laura
13. June, 2017 / 08:12
Pēdējais piliens bija tas, ka tagad Swedbankas klienti bez maksas naudu var izņemt tikai Swedbank bankomātos.
9
Marina Troicka
9. June, 2017 / 18:25
Un ja pēc 120 parakstiem joprojām nav parādījusies vēlēšanās par parakstiem maksāt, var izmantot igauņu rīku Digidoc, kurš veido tieši tādus pašus digitālos parakstus.
5
ulcha
7. June, 2017 / 14:43
Pirmkodu var izmantot no igauņiem. Vairumā gadījumu tas ir 95% kopija un jaunās versijas parasti iznāk pirms latviešu versijām. Un atvērtā koda klāsts ir stipri plašāks. https://github.com/open-eid
19
Pēteris Aglonietis
7. June, 2017 / 11:32
Paldies! Es noskaidroju, ka man vajadzēja izvēlēties apstiprināšanai citu kontu, nevis privāto.
3
Nauris Leja
6. June, 2017 / 12:50
Paldies.
3

Portal eparaksts.lv uses cookies.

Portal eparaksts.lv uses cookies.